skip to Main Content
Приймальна: 057 740-72-90 Відділ збуту: 050-327-66-83 order@rkf.com.ua
Палітурний картон і ДВП у меблевій промисловості: в чому особливості?

Палітурний картон і ДВП у меблевій промисловості: в чому особливості?

Палітурний картон, як і ДВП (оргаліт), доволі часто використовується у виготовленні меблів. В основному це певні елементи на кшталт стінок шаф і тумбочок, основ картин і фоторамок, дна шухляд тощо. Обидва ці матеріали досить міцні та щільні, і в деяких випадках взаємозамінні. У цій статті ми розберемо основні особливості картону для палітурок та оргаліту.

Щільний картон: переваги та недоліки

Головна сфера застосування цього виду картону – це, звісно, поліграфія. Його використовують для оформлення різноманітної друкованої продукції. Це звична нам усім тверда обкладинка для книг, альбомів, щоденників… Завдяки пористій структурі картон легко обробляється і вбирає вологу, а його високі експлуатаційні характеристики сприяють розширенню сфери використання і збільшенню обсягів виробництва із року в рік. Матеріал досить гнучкий і при цьому не тріскається у місцях згину. Він добре піддається фарбуванню, тому з нього також часто виготовляють футляри, шкатулки, будиночки для ляльок та домашніх тварин, настільні органайзери та підставки, рамки для фотографій. За рахунок високої щільності картон чудово підходить для надання жорсткості валізам, оббивці диванів, сумкам, рюкзакам тощо. Вона напряму залежить від товщини картону для палітурок, що може становити від 0,8 мм до 3 мм:

  • щільність картону 1 мм – 650-780 г/м3;
  • картон товщиною 1,5 мм має щільність 950 г/м3, 980 г/м3, 1020 г/м3;
  • листи 2 мм – 1250 г/м3, 1360 г/м3;
  • листи 3 мм – 1650 г/м3, 1900 г/м3, 2065 г/м3.

Основа його виробництва – це рослинні волокна грубого помолу. Він гладкий, просто ріжеться спеціальним ножем, стійкий до механічних пошкоджень та різних погодних умов і має низьку собівартість. Такий картон можна свердлити та зшивати, штампувати. Крім того, він не розшаровується, що забезпечує високу надійність матеріалу.

Сьогодні на ринку доступні три види палітурного картону – А, Б і палітурний картон склеєний (ПКС). Їх головна відмінність між собою – це кількість макулатури і целюлози у складі, а також те, склеєний цей картон чи ні.

Марка «А» містить найбільше целюлози і деревної маси. Такий картон широко застосовується при виробництві пазлів, адже ідеально підходить для багаторазового використання. А ще на ньому друкують різноманітні художні твори високої якості.

У меблевій промисловості частіше використовуються інші марки картону – це «Б» і «ПКС» . Для їх виготовлення застосовують лише небілену целюлозу і макулатуру. Оскільки ПКС – це склеєний картон, технологія виробництва цієї марки має свої особливості. У виробничому процесі використовують тільки спеціальний каніфольний клей.

А як щодо деревоволокнистої плити?

Це листовий матеріал, що виготовляється шляхом гарячого пресування меленої деревини, просоченої антисептиками, смолами та різноманітними добавками. Його використовують в меблевій промисловості для виробництва задніх стінок корпусних меблів, днищ шухляд, ніш у диванах та ліжках. ДВП має чудові експлуатаційні характеристики, що залежать від виду використовуваних плит:

  • Щільність напівтвердих плит становить від  400 до 800 кг/м3, а товщина не перевищує позначку у 12 міліметрів, тому цей матеріал відмінно підходить для виробництва шухляд або задніх стінок.
  • Для твердих плит цей показник становить від 800 до 1000 кг/м3, товщина при цьому – всього до 6 міліметрів. Тверда ДВП має низький рівень пористості, тому широко використовується при виробництві щитових дверей і меблів. Листи можуть бути покриті тонкодисперсною масою дерева або ж не мати жодного покриття. За якістю розрізняють першосортні або другосортні плити.
  • Щільність надтвердих плит – мінімум 950 кг/м3. Вони теж мають дуже низький рівень пористості і через це використовуються для створення перегородок, коробок, дверей і меблів. Під час виготовлення надтверді плити проходять обов’язкову обробку спеціальним розчином – пектолітом, який підвищує міцність матеріалу на 20%.

Ці плити недорогі, не набухають і не деформуються навіть після тривалого використання, не потребують додаткового догляду після покриття лаком, а також завдяки високим показникам щільності добре витримують шурупи та цвяхи. Крім того, ДВП має чудові звуко – і теплоізоляційні властивості.

Чи можна замінити картон для палітурок ДВП у виробництві меблів?

Так, і досить успішно! Картон легший за ДВП, жорсткий і має набагато нижчу ціну. Його легше обробляти, адже він гнучкіший за деревоволокнисті плити, краще піддається фарбуванню і штампуванню, склеюванню завдяки вищій пористості і кращим показникам поглинання вологи.

З палітурного картону можна створювати меблі навіть в домашніх умовах: у мережі є величезна кількість інструкцій з виготовлення картонних стелажів, столів, підставок, тумб, ящиків тощо. Тонші листи підійдуть для заповнення внутрішніх стінок предметів округлої форми, а товстіші – для каркасу та заповнення меблів з прямими лініями. До виробництва таких меблів можна прилучити дитину. А ще завдяки тому, що ціна на картон досить невисока, а створення різних предметів з нього не займає купу часу, можна не шкодувати витрачених коштів і часу, якщо малюк розмалює меблі олівцями чи фломастерами.

Як купити палітурний картон в АТ «Роганська картонна фабрика»?

Для того щоб здійснити замовлення в нашій компанії, вам знадобиться приділити лише кілька хвилин вашого часу. Просто відкрийте форму зворотного зв’ язку (вона розміщена внизу головної сторінки та в розділі меню під назвою «Замовити дзвінок») та вкажіть своє ім’я, номер, місто у відповідних полях, після чого виберіть категорію потрібного товару, і ми передзвонимо найближчим часом. Також ви можете зв’язатися з нами самостійно, зателефонувавши за вказаним у розділі контактів номером чи відправивши лист на електронну адресу order@rkf.com.ua.

Back To Top

    Замовити дзвінок: